GLAS OCH KERAMIK / Figuriner / Figurin 3818246
*
nr 381 8246
Figurin
keramik, + karaff, Nils Poppe, blått glas, höjd: 19
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2005
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blått glas figurin figuriner färgat glas karaff keramik nils poppe
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53
-
4424 Figuriner
2 st, Blanc de chine. Höjd: 11-13 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:46
*
Figurin
nr 381 8246
Figurin
keramik, + karaff, Nils Poppe, blått glas, höjd: 19
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2005 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blått glas figurin figuriner färgat glas karaff keramik nils poppe
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53 -
4424 Figuriner
2 st, Blanc de chine. Höjd: 11-13 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:46